Tišnovská spižírna je bezobalová prodejna, která je současně environméntální sociální podnik.

www.tisnovskaspizirna.cz

Nejde však o pouhý obchod. Tišnovská spižírna bude místem, kde najdete především produkty od lokálních zemědělců a další suroviny, které pečlivě vybíráme s ohledem na přírodu a lidi, kteří potraviny vytvářejí, prodávají a jedí. Bude i místem pro setkávání nad dobrou kávou či zákuskem. Své bezpečné místo si v ní najdou i děti.

Bude to podnik, který podporuje zaměstnanost skupin znevýhodněných na trhu práce, a který provádí osvětu v oblasti šetrného zemědělství, nakupování a konzumace.

Tišnovská spižírna stojí na následujících hodnotách:

 1. V SOULADU S PŘÍRODOU Zprostředkováváme ekologicky vypěstované potraviny s certifikátem bio nebo s důvěrou v naše spolupracující zemědělce.
 2. BEZ ZBYTEČNÝCH OBALŮ Preferujeme zboží ve vratných obalech. Pokud nějaký obal potřebujeme, volíme ten, který se dá opětovně využít nebo recyklovat. Jednorázové plastové obaly využíváme jen tam, kde jsme dosud nenašli lepší řešení.
 3. ČERSTVÉ LOKÁLNÍ POTRAVINY Díky pravidelným závozům našich zemědělců si mléčné produkty, maso a zeleninu odnesete domů opravdu čerstvé.
 4. CTÍME VZÁJEMNÉ VZTAHY Kromě vztahu k přírodě myslíme i na vztahy mezi lidmi. Posilujeme místní komunitu vytvářením pracovních příležitosti pro rodiče malých dětí a ostatní obtížně zaměstnatelné. Vedle nakupování vytváříme prostor pro sdílení a setkávání.
 5. POHODLNÉ NAKUPOVÁNÍ Najdete u nás potraviny, které chybí ve vaší vlastní spižírně. Pro čerstvé a lokální produkty nemusíte až za farmářem na pole. Pokud zrovna spěcháte, objednejte si svůj nákup přes e-shop a my vám vše nachystáme.
 6. PUSTILI JSME SE DO TOHO SPOLEČNĚ Jsme skupina lidí, kteří to myslí opravdu vážně. Proto jsme se rozhodli otevřít prodejnu, která funguje jinak. Vkládáme do ní své peníze, čas i um a zveme k tomu i vás. Hledáme cesty, jak rozhodovat, tvořit i vést podnik společně.

Jak se zapojit

 • Můžete nás podpořit nákupem v bezobalové prodejně – environmentálním sociálním podniku jako zákazníci. Stačí přijít během otevírací doby a nakoupit si. Více na www.tisnovskaspizirna.cz
 • Pokud se chcete účastnit provozu environmentálního sociálního podniku, nebo ho podporovat více, než běžným nákupem z pozice zákazníka, máte 2 možnosti (nejdříve se musíte stát členy Hojnosti):
  1. Jednorázový vklad 2000 Kč (vratný), 5 % sleva v prodejně, členský účet k objednávání.
  2. Jednorázový vklad 4000Kč (vratný), 5 hodin práce/měsíc, 20 % sleva v prodejně, účast na provozních schůzkách (max. 1x za měsíc).

  Číslo účtu: 2001818209/2010