Jak si odpracovat dobrovolnické hodiny

Každý člen a každá členka Hojnosti se měsíčně zapojuje do činnosti spolku 2 dobrovolnickými hodinami.

Co jste dělali a jak dlouho zapisujte do TÉTO TABULKY.

Pokud nechcete, nebo nemůžete dobrovolnické hodiny odpracovat, můžete dobu, kterou někdo odpracuje za vás ocenit finančně (doporučeno min. 80 Kč/h).

TIP: Měřte si svůj dobrovolnický čas pomocí nástroje Toggl, budete mít na konci pololetí přehled a my zase jasnou představu kolik která pozice obnáší času.

Pravidelně:

 • Vydávající – zajišťování výdejů objednávek (PO 17-18h, PÁ 9-11h)
  Pokud chcete vydávat objednávky, je potřeba stát se “správcem Spižírny” -> kontaktujte koordinátorku Adélu Nešporovou (info@hojnost.org). Termíny a časy výdejů  jsou pravidelně generovány systémem Spižírny, kde se také přihlásíte na výdej, který vám vyhovuje. Před prvním výdejem doporučujeme přečíst si “manuál” a zaučit se alespoň na jednom výdeji. Ještě při druhém výdeji je dobré mít u sebe zkušenějšího vydávajícího. Po zaučení je samotné vydávání velmi jednoduchá práce.
 • Druhý vydávající – pomoc s výdejem (PO 17-18h, PÁ 9-11h)
  Protože vydávání objednávek vyžaduje soustředění, zavedli jsme tzv. druhého vydávajícího. Pomáhá s odvažováním potravin a objednávkami, příp. jedním okem kouká na děti hrající si v okolí Spižírny.
  Není třeba žádných speciálních schopností. Prostě se zapište do této TABULKY a přijďte.
 • Obstarávání dodávek do Spižírny (starost o dodavatele)
  Je stále dost dodavatelů, od kterých bychom rádi měli zboží ve Spižírně. Proto potřebujeme kohokoliv, kdo bude: komunikovat s dodavatelem, zajišťovat objednávky, přebírat objednávky a kontrolovat dodávky.
  Není potřeba dělat všechnu práci. Můžete se domluvit s jiným členem na určité části. Vaší zodpovědností však bude, aby vše proběhlo v pořádku (tzn. zajistit kompletně celou dodávku).
  Každý dodavatel dováží v jiném čase, objednávky jsou různě časově náročné. Konkrétní informace o dodavatelích a jak u nich objednávat vám předá koordinátorka (info@hojnost.org).
 • Pobyt s dětmi v době výdejů a jiných akcí Hojnosti
  Protože někteří vydávající jsou zároveň rodiči, uvítáme pomoc spočívající v dohledu nad dětmi hrající si na dvorku u Spižírny. Pokud tuto pomoc můžete zajistit, kontaktujte koordinátorku (info@hojnost.org). V případě, že bude rodič potřebovat hlídání, dáme vám vědět. Velmi podobně to platí při jiných akcích Hojnosti.
 • Zajistit pravidelný úklid Spižírny (jednou týdně, cca 1 hod)
  Úklid zahrnuje: zametení, vytření, umytí umyvadla a stolů, umytí používaného nádobí, vynesení odpadu do kontejnerů u stříbrné brány.

Jednorázově (a jinak):

Je mnoho dalších způsobů, jak se zapojit (např. s větší časovou investicí, ale jednorázově). Můžete si také vzít na starosti určitou oblast a mít ji celou pod palcem.

Aktuálně potřebujeme:

 • Food blogger (1-3 lidi)
  Nazvala jsem to fancy, ale potřebuji jen člověka, který by ze surovin ze Spižírny a z KPZky vařil a následně recepty sepsal a jídla hezky nafotil.
  Činnost může být rozdělena i mezi více lidí. Recepty a fotky budu sdílet na našem Facebooku a webu. Dejte vědět Maky: maky.lazarova@gamil.com.
 • Koordinátor/ka vzniku komunitní zahrady
  Nadchla vás myšlenka komunitní zahrady či kurníku u domu zvaného Peklo v Tišnově? Vezměte si ji za svou a uveďte ji k životu. Budeme vám dělat podporu a rádi se vším poradíme. Hledáme někoho, kdo zaktivizuje ostatní členy/členky a bude na celou realizaci dohlížet. Ozvěte se Adéle: info@hojnost.org.
  Kurník má momentálně na starosti Jarka. V komunitní zahradě je však spousta potenciálních příležitostí.

Je něco, co vás v Hojnosti pálí a umíte to vyřešit? Jste na něco šikovní a dalo by se to využít? Neváhejte se nám ozvat (info@hojnost.org)!