Jak si odpracovat dobrovolnické hodiny

Každý člen a každá členka Hojnosti se měsíčně zapojuje do činnosti spolku 2 dobrovolnickými hodinami.

Pokud nechcete, nebo nemůžete dobrovolnické hodiny odpracovat, můžete dobu, kterou někdo odpracuje za vás ocenit finančně [Co, kdy, jak platit] (doporučeno min. 80 Kč/h).

Pravidelně:

 • Zajišťování výdejů objednávek (PO 17-18h, ST 16-18h)
  Pokud chcete vydávat objednávky, je potřeba stát se “správcem Spižírny” -> kontaktujte koordinátorku Adélu Nešporovou. Termíny a časy výdejů  jsou pravidelně generovány systémem Spižírny, kde se také přihlásíte na výdej, který vám vyhovuje. Před prvním výdejem doporučujeme přečíst si “manuál” [odkaz do dokumentů spolku] a zaučit se alespoň na jednom výdeji. Ještě při druhém výdeji je dobré mít u sebe zkušenějšího vydávajícího. Po zaučení je samotné vydávání velmi jednoduchá práce.
 • Obstarávání dodávek do Spižírny (starost o dodavatele)
  Je stále dost dodavatelů, od kterých bychom rádi měli zboží ve Spižírně. Proto potřebujeme kohokoliv, kdo bude: komunikovat s dodavatelem, zajišťovat objednávky, přebírat objednávky a kontrolovat dodávky.
  Není potřeba dělat všechnu práci. Můžete se domluvit s jiným členem na určité části. Vaší zodpovědností však bude, aby vše proběhlo v pořádku (tzn. zajistit kompletně celou dodávku).
  Každý dodavatel dováží v jiném čase, objednávky jsou různě časově náročné. Konkrétní informace o dodavatelích a jak u nich objednávat vám předá koordinátorka.
 • Pobyt s dětmi v době výdejů a jiných akcí Hojnosti
  Protože někteří vydávající jsou zároveň rodiči, uvítáme pomoc spočívající v dohledu nad dětmi hrající si na zahradě u Spižírny a následném úklidu hraček a zázemí. Pokud tuto pomoc můžete zajistit, kontaktujte koordinátorku. V případě, že bude rodič potřebovat hlídání, dáme vám vědět. Velmi podobně to platí při jiných akcích Hojnosti.

Jednorázově (a jinak):

Je mnoho dalších způsobů, jak se zapojit (např. s větší časovou investicí, ale jednorázově). Můžete si také vzít na starosti určitou oblast a mít ji celou pod palcem.

TIP: Měřte si svůj dobrovolnický čas pomocí nástroje Toggl, budete mít na konci pololetí přehled a my zase jasnou představu kolik která pozice obnáší času.

Podívejte se, na čem zrovna pracují různé pracovní týmy. Pokud se do některého chcete zapojit, napište koordinátorce.

Web:https://wekan.indie.host/b/XNqBy4DhFHEsAmtbB/web

Spolek: https://wekan.indie.host/b/NRp8PpKzgmjoRGpDP/hojnost

Spižírna: https://wekan.indie.host/b/6HJiNhPKqnm3xQznM/spizirna

Je něco, co vás v Hojnosti pálí a umíte to vyřešit? Jste na něco šikovní a dalo by se to využít? Neváhejte se nám ozvat!

Aktuálně potřebujeme:

 • Zajistit pravidelné odklízení odpadu (jednou za 14 dnů)
  Papírové krabice je potřeba rozložit a naskládat do větší krabice, nebo na hromadu, kterou přesuňte nejlépe do garáže – dveře hned vedle Spižírny. Pro plasty jsou na koších na třídění odpadu nachytány pytle na plasty. Plný pytel je potom možno přesunout k popelnicím naproti schodům. Další papír a plasty pro vynesení najdete v tříditelných nádobách vedle umyvadla. Netříditelný odpad přesuňte do popelnice naproti schodům.
 • Zajistit pravidelný úklid Spižírny
  Jedná se o úklid nejlépe jednou za 14 dnů. Součástí úklidu je:

Umytí omyvatelných ploch, nádobí na nabírání potravin a lednice. V místě pod umyvadlem najdete: hadr, rukavice, saponát a lavorek najdete. Jelikož ve Spižírně není zavedena teplá voda, doporučujeme ohřát si ji v konvici.

Vysátí koberce centrálním vysavačem. Hadice je umístěna pod skříní vedle lednice, odsávání pak vedle umyvadla.